דיקור סיני להרזיה

דיקור סיני להרזיה

דיקור סיני להרזיה הוא שיטת טיפול וריפוי שעוברת כבר אלפי שנים מדור לדור. בעוד שיטות טיפול טבעיות באות והולכות ומבקרות בעולמנו כטרנד חולף, שיטת הדיקור הסיני עומדת במבחן הזמן, ואף מגובה באינספור מחקרים קליניים ורפואיים, שמוכיחים יעילותה בטיפול במגוון בעיות רפואיות שונות.

אך לא רק ברפואה עוסק הדיקור הסיני, וכפועל יוצא לייעודו כחלק מהרפואה המונעת, הוא מחנך את המטופל לסגל אורחות חיים בריאים שתקינים עבורו ולסגל הרגלים בהתאם לקונסטיטוציה האישית ולאופי החיים האינדיבידואלי שלו.

דיקור סיני להרזיה

בעוד שיטות רבות להרזיה מעניקות למטופלים תפריט מהודק, שמהדק גם את ההיקפים (ואת החשק לחיות, אם יורשה לנו להיות מעט סרקסטים), ובמרבית המקרים אפקטיבי לזמן מוגבל, באה הרפואה הסינית ומציעה דיקור סיני להרזיה, שכיאה לחכמה מן המזרח, אינו עומד באותם סטנדרטים יחד עם אינספור השיטות המשווקות להמונים.

ההבדל בין דיקור סיני להרזיה לבין שיטות אחרות שמבטיחות הצרת היקפים טמון בכמה דברים:

  • הדיקור הסיני מטפל במערכות הגוף השונות, ומתמקד בחיזוק מערכת העיכול ושיפור תפקודיה.מטרת הדיקור הסיני היאלסייע לתהליך ההרזיה הודות לתרומתו לתחושת השובע של המטופל, הפחתת חשקים, חיזוק המערכת החיסונית ומערכת העיכול, שהנם ערובה לחילוף חומרים וספיגת מזון תקינים בגוף האדם, שיפור מצב הרוח ועוד.
  • הדיקור הסיני מסייע גם לניקוי רעלים, שגורמים לאורך זמן להצטברות נוזלים, לעצירות ובעיות עיכול ולקושי לרדת במשקל.
  • הטיפול כולל שינויים בתפריט של המטופל בהתאם לאבחון אישי. להבדיל משיטות אחרות להורדה במשקל, במסגרת דיקור סינילהרזיה, סביר להניח, שכל מטופל יקבל תפריט שונה.
  • במהלך הטיפול מזוהים על ידי המטפל גורמים שעלולים לעכב את הירידה במשקל כמו הרגלים שונים, עודף מתח, בעיות שינה, אכילה רגשית, מחלות רקע, איזון רמות סוכר והורדת כולסטרול ועוד. כל הגורמים הללו מטופלים במקביל לכל שינוי תזונתי שיעשה המטופל.
  • יחד עם שינויים תזונתיים וטיפולי הדיקור מעניק המטפל למטופל כלים מעשיים לשינוי אורחות חיים, שינוי מערכות אמונה ופיתוח אורח חיים בריא.
  • בנוסף, מקבל המטופל המלצות לפעילות גופנית מומלצת בהתאם למצבו הרפואי וליכולותיו.

הקסם שבאוריקולותרפיה – דיקור סיני באוזן החיצונית

אוריקולותרפיה היא דיקור באוזן החיצונית באמצעות מחטים זעירות. שיטת הטיפול הפכה לפופולרית מאוד, ומטפלים ורופאים רבים משווקים אותה כתרופת פלא להורדה במשקל.

נכון, השיטה יעילה מאוד ומסייעת לתהליכי הורדה במשקל, אך מה שחשוב לדעת, הוא שאין כאן שום קסם, כיוון שדיקור האוזן לבדו לא שורף את השומנים ולא בונה את השריר. מה שהוא כן מסוגל לעשות זה לדכא במידת מה את התיאבון, לחזק את רמת המוטיבציה וכוח הרצון של המטופל, לטפל במערכות הגוף השונות, לחזק את מערכת העיכול, להרגיע את המטופל, להפחית את החשקים, להשרות שינה רגועה ולתמוך בתהליך ההרזיה.

הקסם שבאוריקולותרפיה הוא, שבאמצעות דיקור נקודות זעירות, המצויות באוזן, ניתן לטפל בכל איבר בגוף האדם. כמו כן, הטיפול באמצעות דיקור האוזן משמש גם הוא, בדומה לדיקור הסיני שנעשה באיברי הגוף השונים, ב- 3 רבדים: פיזי, מנטלי ואמוציונלי.

האוריקולותרפיה מסייעת גם לשחרור אנדורפינים בגוף, שהם משככי כאבים טבעיים בגוף האדם, וביכולתם להשרות תחושת רוגע, שמסייעת למטופל להתמודד עם רגשות תסכול, זעם וחרדה, שמובילים פעמים רבות לאכילה רגשית. כמו כן, לאנדורפינים השפעה רבה על מערכת העיכול ועל המערכת ההורמונלית, ולכן דיקור סיני להרזיה מוצלח כל כך באיזון מערכות האיברים הפועלות באטיות או בעצמה מוגברת, כמו בלוטת האדרנל, הלבלב או בלוטת התריס, חילוף החומרים והפריסטלטיקה ועוד.

מהלך הטיפול

טיפול בקליניקה מתחיל בתשאול מפורט של המטופל באשר לאורחות חייו, הרגליו, עיסוקיו השונים וכמובן, מצבו הרפואי וההיסטוריה הרפואית שלו. לצורך אבחון מדויק המטפל מאבחן את לשון המטופל ואת הדופק שלו בהתאם לפילוסופיה עליה מתבססת הרפואה הסינית, ובוחן גם את השער, העור והציפורניים של המטופל.

על מנת להכיר את המטופל טוב ככל שניתן, חשוב לדעת מהם הרגלי האכילה שלו, כולל התפריט שמרכיב את התזונה שלו, אופי האכילה, שעות האכילה, קצב האכילה, סוג המזון וכמות המזון שהמטופל צורך.

לאחר שלב האבחון המטפל יכול לשלב טיפול במגע (שיאצו או טווינה), ולאחר מכן יקבע היכן הוא מדקר את המטופל. מספר המחטים עלול להשתנות מטיפול לטיפול, כמו גם המיקומים שלהם. דיקור באוזן ייעשה גם הוא בשלב זה, אך את המחטים שמוחדרות לאוזן לא מוציאים, והן נופלות לבדן לאחר מספר ימים (כשאין בהן יותר צורך).

המלצות תזונה

המלצות תזונה ניתנות למטופל בהתאם לפילוסופיה עליה מתבססת הרפואה הסינית. פעמים רבות המלצות התזונה לא יישבו בקנה אחד עם מה שהורגלנו להכיר בטיפולי הרזיה ודיאטות שונות בעולם המערבי, כיוון שפילוסופיית המזרח שונה מאוד בכל הקשור לתזונה.

ברפואה הסינית מתייחסים לאנרגיה של המזון, ועבור מטופל שמאובחן כסובל מחוסר יאנג ועודף לחות קרה בגוף, תינתן המלצה להימנע מסלטים חיים או ממזון שאינו מבושל, ולמטופל שמאובחן כסובל מיובש וחוסר יין, תינתן המלצה להימנע מפרכיות, קרקרים וקפאין.

צמחי מרפא

במקרים רבים ימליץ המטפל על שימוש בצמחי מרפא סיניים, במטרה לספק לגוף וויטמינים ומינרלים, לווסת את מערכות הגוף ולהאיץ את תהליך הטיפול. צמחי המרפא הם חומר פעיל כמו כל תבלין, ירק או מזון מהטבע, ולכן מסייעים רבות לתהליך ההרזיה.

דיקור סיני להרזיה – לסיכום

המשקל הוא לא פונקציה, והרזיה נכונה יכולה להתרחש רק כאשר המטופל מרגיש בריא וחזק.

בעוד שיטות רבות מבטיחות דרך אחת שנכונה לכולם, באה הרפואה הסינית וגורסת שההיפך הוא הנכון. ובזמן שרבים מאמצים שיטות שונות ומאלצים את גופם לעבור טלטלות ברכבת הרים של עליות וירידות במשקל, הרפואה הסינית מציעה שיטה שמחזיקה לאורך זמן ומבטיחה למטופל גם להיראות טוב וגם להרגיש טוב.

 

*אין האמור לעיל מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. כל הכתוב הינו לקריאה בלבד. ההמלצות, הטיפולים והשיטות עשויים להשתנות מאדם לאדם. יש לנקוט את כלל אמצעי הזהירות ולהתייעץ עם מומחה לפני כל החלטה וצעד.

 

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות