דיקור סיני בהריון

דיקור סיני בהריון

בעוד הרפואה הקונבנציונלית לא יכולה להציע פתרונות רבים על מנת להקל את סבלה של האישה ההרה, לרפואה הטבעית ולדיקור סיני בהריון בפרט יש מגוון דרכים לסייע ולתמוך ואף לחזק את האישה פיזית, מנטלית ורגשית.

היריון זה לא מחלה, אבל הוא מלווה בכל כך הרבה סימפטומים, שעלולים להקשות על האישה ההרה, ולהפוך את 9 החודשים המשמעותיים כל כך בחייה ובחיי העובר המתפתח ברחמה לנטולי זוהר והנאה.

 

מאילו סימפטומים עלולה האישה ההרה לסבול במהלך תקופת ההיריון?

הטרמסטר הראשון של ההיריון ידוע כשלב לא פשוט כלל. האישה יכולה לסבול מבחילות והקאות, בעיקר בבוקר, אך נשים רבות נוטות לסבול מהם לאורך כל היממה. אצל מרבית הנשים שלב הבחילות וההקאות חולף לאחר זמן מה, אך חלקן עלול לסבול מכך לאורך כל ההיריון, מה שמוביל לדיאטה לא מאוזנת וחסרים תזונתיים.

בשלבי ההיריון המוקדמים עלולה האישה לחוש בעייפות ובתחושת לאות מאוד גדולה. גם תחושה זו חולפת לאחר כ- 3 חודשים, אך חוזרת בטרימסטר השלישי, שמתאפיין גם בבעיות שינה ממגוון סיבות, ביניהן אי נוחות, קשיי נשימה עקב לחץ העובר הגדל על הסרעפת, קימה תכופה למתן שתן ועוד.

נשים רבות נוטות לסבול מכאבי ראש, כאבים באגן או בעצם החיק וכאבי גב לאורך כל חודשי ההיריון יחד עם צרבות, עצירות, בצקות, התכווצויות שרירים, דלקת בדרכי השתן, תסמונת התעלה הקרפלית ועוד.

גם בפן הרגשי חווה האישה ההרה טלטלות עקב שינויים הורמונליים וכתוצאה מהשינויים הפיזיים שחלים בה. אישה הרה נוטה פעמים רבות להיות רגישה יותר או לסבול משינויים במצב הרוח, הן כתוצאה מהשינויים הפיזיים שהיא חווה והן כתוצאה מחששות שעשויים ללוות אותה לאורך תקופת ההיריון.

דיקור סיני בהריון מציע פתרון לכל סימפטום

זה נשמע כמו סלוגן מנצח, אבל אכן, דיקור סיני בהריון יכול לסייע לטפל בכל מגוון הסימפטומים שציינו, ואף יותר מזה.

הדיקור הסיני הוכח באינספור מחקרים כמועיל וכבטוח, ומאוד נפוץ להיעזר בו בתקופת ההיריון, כיוון שביכולתו גם להקל על כל הסימפטומים שציינו וגם להביא את המטופלת ההרה לאיזון גוף ונפש. כמו כן, הדיקור הסיני יכול לסייע לקראת הלידה ואף לזרז אותה, כשהוא משולב כחלק מתכנית הלידה של היולדת. בנוסף, הדיקור הסיני יכול לסייע בהיפוך עובר.

דיקור סיני בהריון משולב פעמים רבות עם טיפול בצמחים והמלצות תזונה שמתאימות למטופלת באופן אינדיבידואלי. הטיפול עצמו מותאם באופן אישי לאחר ביצוע תשאול ואבחון, ובהתאם לשבוע ההריון.

דיקור סיני בהריון מסייע למעשה לאזן את המערכת ההורמונלית בגוף, להפחית את רמת החומציות בקיבה ולאזן אותה, להרגיע את מערכת העצבים ואף לאזן את רמות הסוכר בדם במקרים של סכרת היריון או לאזן את לחץ הדם במקרים של רעלת היריון. כמו כן, הדיקור הסיני נמצא כטיפול שמסייע לשחרור אנדרופינים בגוף האדם, שהם משככי כאבים טבעיים.

דיקור סיני בהריון – בפן המחקר והמדע

בשנת 2005 פורסם בכתב העת הבריטי British Medical Journal מחקר, שבחן את יעילות הדיקור, כשהוא משולב עם טיפול פיזיותרפיה לחיזוק חגורת האגן, כשבקבוצת הביקורת טופלו מטופלות בפיזיותרפיה בלבד. על פי תוצאות המחקר, נמצא שהדיקור יעיל במיוחד למצבים, שבהם המטופלת סובלת מכאב חד צידי של מפרק העצה והכסל או מכאב חד צדדי של מאחה עצמות החיק.

במאמר שפורסם בשנת 2002 בכתב העת Complement Ther Med נחשף מחקר שעסק בבחילות בוקר והקאות במהלך היריון. המשתתפות חולקו לקבוצות, כשהאחת מקבלת טיפול סיני מסורתי, השנייה מקבלת טיפול סיני פלסבו, ואילו השלישית לא מטופלת בדיקור כלל. תוצאות המחקר הצביעו על שיפור בקרב שתי הקבוצות הראשונות, כשהקבוצה שטופלה בדיקור אמיתי דיווחה על שיפור בפרק זמן קצר יותר.

מאמר נוסף שפורסם בכתב העת של האגודה הרפואית האמריקאית הציג את יעילות השימוש במוקסה על גבי נקודת הדיקור BL-67 לצורך היפוך עובר במצב עכוז. מהמחקר עולה שהשימוש במוקסה יעיל ב- 30% יותר אצל נשים שהגיעו עד שבוע 35.

מתי מומלץ לעשות דיקור סיני בהריון?

מומלץ להתחיל את הטיפול באמצעות דיקור סיני החל מהטרמסטר השני. טיפולים בשלב מוקדם יותר ניתנים לעיתים רחוקות, ורק כאשר גופה של האישה ההרה מספיק חזק ומסוגל לעמוד בטיפול. יחד עם זאת, אצל נשים עם נטייה להפלות מומלץ להסתייע בדיקור סיני בהריון, שמחזק את הגוף ומונע הפלה טבעית. במקרים אלו סביר להניח שטיפול בדיקור ישולב עם טיפול בפורמולות צמחי מרפא סינים בהתאם לאבחנה.

חשוב לדעת, שלא כל נקודת דיקור מומלצת במהלך היריון, וחלק מנקודות הדיקור אינן מומלצות ואף אסורות לדיקור במהלך ההיריון.

לסיכום

למרות שהוא איננו מחלה, ההיריון דורש מהאישה להיות במודעות גבוהה ולטפל בעצמה בכל אמצעי שניתן על מנת שתסיים את חודשי ההיריון חזקה ומאוזנת. והרפואה המסורתית מהמזרח שוב מוכיחה את יעילותה ואת הסתגלותה לאורח החיים במערב.

דיקור סיני בהיריון הוא דרך נפלאה לטפל במגוון סימפטומים ובמקביל לאזן בין הגוף והנפש על מנת לעבור את תקופת ההיריון על הצד הטוב ביותר.

*אין האמור לעיל מהווה תחליף לייעוץ רפואי מקצועי. כל הכתוב הינו לקריאה בלבד. ההמלצות, הטיפולים והשיטות עשויים להשתנות מאדם לאדם. יש לנקוט את כלל אמצעי הזהירות ולהתייעץ עם מומחה לפני כל החלטה וצעד.

Call Now Button
שינוי גודל גופנים
ניגודיות